Iaas

Wynajmij chmurę obliczeniową

Wynajmij chmurę obliczeniową

Informatyka jest na tyle dynamiczną dziedziną, że każdy, kto chce działać na sprzęcie zgodnym z aktualnymi standardami zmuszony jest co jakiś czas przeprowadzać modernizację. Czasem wymieniamy całe jednostki, czasem tylko ich komponenty. Modernizacja jest jednak zawsze obciążeniem finansowym, a w przypadku dużych firm może być także bardzo kłopotliwym procesem.

Aby uniknąć problemów możemy po prostu nie kupować sprzętu. I wbrew pozorom nie jest to tak bezsensowne rozwiązanie, jak może się na pierwszy rzut oka wydawać. Zamiast kupna drogich serwerów i procesorów możemy skorzystać z usługi typu infrastructure as a service. Jakie korzyści uzyskamy?

Przede wszystkim używany sprzęt zawsze będzie odpowiadał naszym potrzebom. Zawsze możemy wynająć najnowsze urządzenia, co więcej – w takich ilościach, które są nam aktualnie potrzebne. Jeśli dziś używamy niewielkiej przestrzeni dyskowej i słabych procesorów, nie oznacza to, że za miesiąc nie dostaniemy zlecenia, które będzie wymagało od nas znacznie mocniejszego hardware’u. Wynajmując chmurę obliczeniową, łatwo rozwiążemy taki kłopot.

www.studiofbi.pl

Komentarze zamkniete.